W tej serii wpisów będziemy prezentować powstawanie ogrodu przy domku jednorodzinnym, krok po kroku.

Będzie to długotrwały proces, dlatego posty będą dodawane stopniowo, wraz z pojawianiem się kolejnych elementów/roślin w ogrodzie.

Natomiast co do samej koncepcji ogrodu, z założenia ma składać się głównie z roślin zimozielonych z dodatkami traw i pojedynczych wstawek kwitnących.  Dodatkowo prócz funkcji dekoracyjnej ogród ma być miejscem rekreacji ale również miejscem gdzie można znaleźć parę przysmaków z własnych drzewek/krzewów czy grządek.

 

Można zatem powiedzieć, że ogród został podzielony na strefy wypoczynku aktywnego (rekreacja), dekoracyjną oraz warzywnik. Dokładna koncepcja zostanie przedstawiona w jednym z kolejnych wpisów wraz z projektem ogrodu.

Natomiast w pierwszym wpisie z serii „Powstawanie ogrodu” – przedstawiamy przygotowanie terenu pod zasadzenie żywotników zachodnich ‚Smaragd’ – Thuja occidentalis ‚Smaragd’.

Ze względu na dość niekorzystną ziemią znajdującą się na terenie ogrodu ( piaski, gliny, margle). Na przygotowany wcześniej obszar została nawieziona ziemia lepszej jakości. Następnie teren ten został przykryty włókniną. Widoczne na zdjęciach linki pomagały w wytyczeniu odległości dla sadzonek.

W kolejnym etapie na tak przygotowanym obszarze zostały posadzone małe drzewka (ok. 50 cm) żywotników.

Powstawanie ogrodu – krok po kroku

Dodaj komentarz